česky
Úvodná stránka > Fermathron

Fermathron

Základný prípravok rady Fermathron obsahuje 1% roztok sterilného hyaluronátu sodného o hmotnosti 1 milión Daltonov. Obsahuje 20 mg HA v 2 ml predplnenej injekčnej striekačky. Jedná sa o hyaluronát strednej hmotnosti, vhodný pre pacientov s nižším stupňom gonartrózy. Dávkovanie je 1 injekcia týždenne do postihnutého kĺbu po dobu troch týždňov.

Fermathron Plus

Fermathron plus sa považuje za vyššiu radu prípravkov Fermathron. Ide o číry 1,5% roztok sterilného vysokomolekulárneho hyaluronátu sodného o hmotnosti 2 milión Daltonov. Obsahuje 30 mg HA v 2 ml predplnenej injekčnej striekačky na jedno použitie. Je určený pre pacientov s nižším až stredným stupňom gonartrózy. Doporučené dávkovanie je 1 injekcia týždenne po dobu troch týždňov.

Fermathron One
(One Shot)

Momentálne nedostupný

Fermathron One (oneshot) je viskózny synoviálny suplement, ktorý bol vyvinutý pre okamžitú úľavu od bolesti a stuhnutosti kĺbov u pacientov s poškodením chrupavky.

Fermathron one je sterilný viskózny gél vysokomolekulárneho hyauluronátu sódneho zosieťovaného priečnymi väzbami (cross-link). Dlhé špirálovité molekuly hyaluronátu sódneho tak vytvárajú v synoviálnej tekutine trojrozmernú sieť.

Po injekcii do postihnutého kĺbového priestoru je vďaka kombinácii zosieťovaného i voľného hyaluronátu sodného zabezpečená okamžitá lubrigácia a ochrana proti nárazom. Základné vlastnosti hyaluronátu sodného sú jeho viskoelastické vlastnosti.

Zosieťovaný hyaluronát sodný má omnoho lepšie elastické vlastnosti vďaka jeho previazanej molekule. Zosieťovaný Fermathron one je gél s koncentráciou 20 mg/ml, 60 mg HA v 3 ml. Hyaluronát sodný je biopolymér skladajúci sa z opakujúcich sa disacharidových jednotiek, ktoré sa nachádzajú v ľudskej synoviálnej tekutine.

Fermathron one je určený na aplikáciu do kolenného a bedrového kĺbu postihnutého osteoartrózou II.a III.stupňa. Doporučuje sa aplikácia len jednej injekcie. Bolo dokázané, že jedna injekcia je schopná poskytnúť symptomatickú úľavu po dobu 6 mesiacov.